Grant Thornton'da çalışma hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

Sık Sorulan Sorular - Öğrenciler ve Yeni Mezunlar

Çalışacağınız şirketi seçmek çoğu zaman önemli bir karardır. Grant Thornton'da çalışma deneyimini daha iyi anlayabilmenize yardımcı olmak için sıklıkla karşılaştığımız bazı sorulara burada yanıt vermek istedik.

Grant Thornton'da bir iş için nasıl başvuru yapabilirim?

Kariyer.net ve LinkedIn üzerinden açık pozisyonlarımızı arayabilir ve doğrudan online başvuru yapabilirsiniz.

Seçim sürecinde dikkate alınan hususlar nelerdir?

CV'ler üzerinden son değerlendirmeye kalan adayları belirledikten sonra bu adayları İK ile ilk mülakata çağırıyoruz. İngilizcenin ön koşul olduğu bir pozisyon için görüştüğümüz adaylarla yapılan mülakatların bir kısmı İngilizce gerçekleştiriliyor. Adaylarla yapılan ilk görüşme sonrasında bir eleme daha yapıyoruz. En sona kalan adaylarla, ilgili departmandan sorumlu ortak/yöneticinin katıldığı ikinci bir mülakat daha yapılıyor. Bu ikinci mülakat sonrasında olumlu bulunan adaylara tekliflerimizi gönderiyoruz.

Firmanızda kaç pozisyon / mezun olduktan sonra başlanabilecek görev var?

Pozisyon sayısı her bir departmanın ya da hizmet kolunun o dönemki personel ihtiyacına göre belirlenmektedir. Tüm iş ilanlarımızı burada görebilirsiniz. 

Türkiye dışında bir görev için de başvuruda bulunabilir miyim?

Elbette! Üye firmalarımızın faaliyet gösterdiği 140'dan fazla ülkede açık pozisyonlara başvuru yapabilirsiniz. Bu pozisyonlar için uygunluğunuz değerlendirilirken görevin gerektirdiklerinin yanı sıra yetkinlik düzeyiniz ve ilgili ülkenin vize kısıtlamaları da dikkate alınmaktadır.

Ne tür çalışanlar arıyorsunuz?

Başvuruları değerlendirirken, bizim değer verdiklerimize değer veren adaylar arıyoruz.

Çalışanlarımızın fark yaratabilmesi için önlerini açıyor ve onlara destek oluyoruz. Çalışanlarımızın serbestçe düşünmesi, fikirlerini kolaylıkla dile getirmesi ve firmamızın kültürü ve geleceğini şekillendirmesi arzumuzdur.

Ayrıca müşterilerimize de büyük önem veriyoruz. Çalışmalarımız kapsamında müşterilerimiz açısından neyin önemli olduğunu tespit edip başarıya ulaşmalarına yardımcı olmanın keyfini çıkarıyoruz.

Çalışanlarımızın işe bir bütün olarak katkıda bulunmasını isteriz. Bireysellik ve özgünlük firmamız açısından çok önemlidir.

İş birliğine büyük değer veriyoruz. İş birliğinin, diğer insanlardan öğrenme ve ilham almanın canlandırıcı ve ufuk açıcı bir aktivite olduğunu düşünüyoruz. Ekiplerin bireylerden her daim daha fazla performans göstereceğine inanıyoruz.

Meraklı, hırslı ve değerlerimizi paylaşan çalışanlar arayışındayız. 

Grant Thornton kariyerimi geliştirmeme nasıl yardımcı olabilir?

Yeni mezunlara ve öğrencilere ilk günden itibaren önemli eğitim, gelişim ve liderlik fırsatları sunuyoruz. Verdiğimiz eğitimlerin ayrıntılı niteliği sayesinde görevinize ve çalıştığınız departman ya da hizmet kolunun ihtiyaçlarına uygun teknik ve diğer becerileri size sağlıyoruz. Ayrıca sertifika maliyetlerini de kapsayacak şekilde kapsamlı bir mesleki yetkinlik belgesi destekleme programı uyguluyoruz.

Bir yandan da potansiyelinizi gerçekleştirebilmeniz ve yeni görevinize alışırken kendinize güveninizi artırmanız için tüm yeni çalışanlarımıza kapsamlı bir sene sonu  eğitim programı tatbik ediyoruz.

Yeni mezun programına katılmam durumunda bir yetkinlik değerlendirme sürecinden geçmem gerekecek mi?

Denetim ekibine katılmanız durumunda SMMM belgesi almak için gereken sürece başlayıp, kanunla belirtilen yasal süreler dahilinde bu süreci tamamlamanız gerekecektir.

Grant Thornton’un çeşitlilik ve kapsayıcı yaklaşımlar konusundaki perspektifi nedir?

Firmamızda çalışanlarımızın işe bir bütün olarak katkıda bulunmasını isteriz. Çalışanlarımızın bireysel beceri ve yeteneklerini takdir eder, değerlendirir ve bunlardan faydalanırız. Daha güçlü ve dinamik bir kurum olmak yolunda bize yardımcı olan yaklaşım budur.

Herkese karşı adil davranıyor ve etnik köken, ırk, din ya da inançlar, cinsiyet, cinsel yönelim, cinsiyet değiştirme, hamilelik, annelik, medeni hal, yaş ya da engellilik gibi nitelikler ekseninde hiçbir ayrımcılık yapmadığımızı söylememize bile gerek yok. Ama bunun da ötesinde, çalışanlarımızın Grant Thornton'a getirdiği deneyim ve perspektiflerin geniş kapsamı, özellikle de tecrübe, beceri ve bakış açılarının çeşitliliği bizi memnun ediyor.

Açık pozisyonları nereden öğrenebilirim?

İş ilanları için kariyer.net ve LinkedIn'i kullanıyoruz. Bu platformlarda firmamızın adını girerek arama yapabilirsiniz.

Grant Thornton International nasıl bir yapı?

Grant Thornton 140'dan fazla ülkede faaliyet gösteren bağımsız üye firmalardan oluşan global bir kuruluş. Her üye firma, faaliyetler üzerinde operasyonel kontrolü elinde bulunduran ortakların mülkiyetinde.

Grant Thornton firmaları, şemsiye nitelikteki uluslararası bir yapı olan Grant Thornton International Limited'in (GTIL) üyesi konumundadır. Bu kuruluşun başında da global CEO'muz Peter Bodin'in liderliğini yaptığı global bir liderlik ekibi yer almaktadır. GTIL ekipleri dünya genelinde tüm faaliyetlerimizde tutarlılık ve mükemmeliyeti desteklemek bağlamında üye firmalarla stratejik iş birliği içinde çalışmakta ve faaliyet gösterdiğimiz her bir konuda aynı yüksek standart düzeyini muhafaza etmeye yardımcı olmaktadır.

Grant Thornton Türkiye nasıl bir yapı?

Grant Thornton Türkiye, bir yandan Grant Thornton International Limited'in (GTIL) üyesi iken bir yandan da tümüyle Türk ortaklara ait olan bağımsız bir kuruluştur.

Grant Thornton Türkiye'nin ofisleri nerededir?

Genel merkezimiz İstanbul'dadır. Ankara ve Bursa'da da ofislerimiz bulunmaktadır.

Çalışanlarınız arasına katıldıktan sonra başka bir ülkede de çalışabilir miyim?

Büyümekte olan bir kurum olarak GTIL çalışanlarımız için uluslararası deneyimler sunmaya kendini adamış olup kapsamlı bir global yetenek hareketlilik programı uygulamaktadır. Uluslararası bir deneyim aramanız durumunda size destek olacağız.

Kariyerimi şekillendirmede benim ne gibi bir söz hakkım olacak?

Çalışanlarımızın hedeflerini belirlemesi ve kariyerlerinin sorumluluğunu almasına yardımcı olmak üzere çeşitli fırsatlar sunan yüksek performans ve büyüme odaklı bir kültüre sahibiz. Çalışanlarımızın gelişim ve ilerlemesi için çok çeşitli öğrenme ve gelişim araçları sunuyoruz. Grant Thornton'daki kariyeriniz, size sürekli olarak destek verip sizi cesaretlendirdiğimiz bir yolculuk olacaktır.