Aradığımız Kişi Siz Olabilirsiniz

Grant Thornton Seçim Süreci

Yeni bir iş aradığınız zaman insanlar genellikle ne yapmanız gerektiği konusunda fikirlerini sizinle paylaşmayı severler. İşverenler de bu konuda fikir beyan etmekten kaçınmaz ve "bizi seçin" diyerek size hitap ederler.

Grant Thornton'da biz biraz daha farklı bir yaklaşım uyguluyoruz. Bizi tanımanızı, size sunabileceklerimizi anlamanızı ve diğer insanların ve hatta varsa firmamızda çalışan veya geçmişte çalışmış tanıdıklarınızın firmamız hakkında ne düşündüğünü öğrenmenizi isteriz. Böylelikle bizdeki pozisyonların aradığınız seçenek olup olmadığına daha iyi karar verebilirsiniz. Size tavsiyemiz bu yöndedir.

Firmamıza başvuruda bulunmaya karar verirseniz, ki bu seçeneği düşünmeniz bizi gerçekten memnun eder, süreci mümkün olduğunca düzgün işler hale getirmek için birkaç ipucumuz olacaktır.

Hakkımızda bilgi edinin

Bu çok önemli bir ilk adımdır. Bizim hakkımızda araştırmanızı yapın. İnternet sitemizi, sosyal medya hesaplarımızı inceleyin. Yaptığımız şeylere ve işe olan yaklaşımımıza göz atın. Ayrıca bizimle bir kariyer gününde karşılaşırsanız temsilcilerimizle konuşarak aklınıza takılan sorulara yanıtlar almaktan çekinmeyin.

Başvurunuz öncesinde hangi hizmet kollarının ilginizi çektiğine karar vermeniz yerinde olacaktır. Öğrenci ve yeni mezunlara yönelik programlarımız yeteneklerinizi geliştirmeye yönelik olarak tasarlanmıştır. Dolayısıyla üniversitedeki çalışma alanınızdan biraz daha farklı olabilecek bir konuda görev almak sizi korkutmasın.

Hayalinizdeki pozisyonu arayın

Firmamızda şu anda açık olan pozisyonları görmek için kariyer.net sayfamıza bakabilirsiniz. Bu linkte, yeni mezun ve deneyimli kadrolar için çeşitli departman ve hizmet kollarımızda açık olan tüm pozisyonlar gösterilmektedir.

Bir pozisyona başvuru yapın

Size uygun olduğunu düşündüğünüz bir pozisyon bulduğunuzda doğrudan doğruya kariyer.net ve Linkedin üzerinden başvuru yapabilir ya da CV'nizi hilal.baltaci@tr.gt.com adresine gönderebilirsiniz. E-posta üzerinden başvuru yaptığınızda, başvurduğunuz pozisyonun referans kodunu da belirtmeniz yerinde olacaktır.

CV'nizi aldıktan sonra

CV'niz elimize ulaştıktan sonra tüm başvuruları tarayacak ve açık pozisyona en uygun CV’leri belirleyeceğiz.

Tanışma

Özgeçmişiniz başvurduğunuz pozisyonun gereklerine uygunsa şirketimizden aranacak ve IK ile yapılacak olan ilk görüşme için davet edileceksiniz. Bu görüşme tanışma görüşmesidir ve eğitim durumunuz, varsa geçmiş staj ve iş deneyimleriniz, yabancı dil yeterlilikleriniz ve diğer mesleki gelişim süreçlerinin hangi aşamasında olduğunuzu anlamaya yöneliktir.

Diğer mülakatlar

Bir sonraki adım bizzat ilgili bölüm yöneticileriyle yapacağınız mülakattır. Bu görüşmeler bize, geçmişteki deneyimleriniz ve teknik yetkinliğiniz hakkında daha fazla bilgi edinme şansı verirken size de bizi daha iyi tanıma, Grant Thornton'daki kültürü daha iyi anlama ve görevin gereklerini öğrenme olanağı sunacaktır.

Teklif yapılması

Bu adımları tamamladıktan sonra, aradığımız kişi sizseniz, size iş teklifi yapacağız. Tebrikler!

Teklifimizi kabul etmeniz halinde, işe başlama süreci, hazırlanması gereken evraklar ve firmamızdaki ilk birkaç gün hakkında genel bilgi verilecektir.

Kariyerinize başlamak

İlk günden itibaren Grant Thornton'da başarılı ve anlamlı bir kariyer için ihtiyaç duyacağınız araçlara sahip olmanızı sağlayacağız. Tanışma sürecinin ardından ekibinizin yöneticisinden danışmanlık alacak ve hayatınızın heyecan dolu yeni bölümüne başlangıç yapmış olacaksınız.