Danışmanlık Hizmetlerimiz

Navlun İade Başvurusu 

Grant Thornton Türkiye olarak DFİF kapsamında  yapılan navlun iadelerinin başvuru dosyalarının hazırlanması ve iadelerin alınmasını gerçekleştiriyoruz.

Gümrük Vergisi İade Başvurusu

Gümrük idarelerine ödenmemesi gerektiği halde ödenen gümrük vergilerini   üç yıl içinde başvurulması koşuluyla geri verilmesi sürecini uzmanlarımız aracılığı ile takip ediyoruz.

Yeşil Pasaport Başvurusu

Son üç yıl içinde her yıl 1 milyon ABD doları tutarında ihracat yapmış firmalara 1, 10 milyon milyon ABD doları tutarında ihracat yapan firmalara ortalama iki, yirmi milyon ABD doları tutarında ortalama ihracat yapan firmalara üç yeşil pasaport hakkı doğmaktadır. Grant Thornton Türkiye olarak bu süreçte müşterilerimize danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Teminat analizi

Gümrüklerde uygulanan götürü teminat, kısmi teminat, global teminat gibi kolaylaştırmalar firmanızı finansman açısından rahatlatmaktadır. Grant Thornton Türkiye olarak, müşteri firmalarımız için doğru teminat kullanımı tespit ediyoruz.

Dış Ticaret ve Gümrük Soru ve Sorunlarınıza Çözüm Üretilmesi

Grant Thornton Türkiye olarak firmanızın dış ticaret ve gümrük konularındaki soru ve sorunlarınıza tatmin edici çözümler sunuyoruz. 

Dış Ticaret Maliyet Analizi Yapılması

Grant Thornton Türkiye olarak ordino, ardiye, gümrükleme, uluslararası nakliye, iç nakliye ve benzeri maliyetlerin incelenerek minimizasyonunun sağlanmasına yönelik çözümler üretiyoruz.

Bakanlık İzinlerinin Alınması

Grant Thornton Türkiye olarak; işgüm, kullanılmış makine ithal izinleri, kayıt belgesi takibi gerçekleştiriyoruz.

VÖGİB | Varış Öncesi Gümrükleme İzin Belgesi Başvurusu

Grant Thornton Türkiye olarak deniz yoluyla gelen komple konteynerlerin gümrük işlemlerini, eşyalar Türkiye gümrük bölgesine gelmeden gerçekleştirilmesini sağlıyoru