Vergi Hizmetleri

Grant Thornton Türkiye olarak küresel uzmanlığımızı yerel deneyimle birleştirerek vergi mükellefi kurumsal müşterilerimizin her zaman yanında oluyoruz. 

Grant Thornton Türkiye olarak vergi hizmetleri alanındaki küresel uzmanlığımızı yerel deneyimle harmanlıyoruz. Türk Vergi Mevzuatı’nın farklı alanlarında uzmanlaşmış insan kaynağımızla vergi mükellefi kurumsal müşterilerimizin yasal süreçlerin doğurduğu ödev ve sorumlulukları eksiksiz bir biçimde yerine getirmesine yardımcı oluyoruz. İşleyişi itibarıyla karmaşık bir yapıya sahip olan Türk Vergi Mevzuatı’nın gereklerinin yerine getirilmesi noktasında kurumsal müşterilerimize tatmin edici çözümler sunuyoruz. Güncel mevzuatı yakından takip ederek vergi mükellefi kurumsal müşterilerimize gerekli bilgilendirmeleri gerçekleştiriyoruz.

Tam Tasdik Vergi Hizmetleri Alanında Köklü Uzmanlık…

Türk Vergi Mevzuatı’na göre, tam tasdik vergi hizmeti ile yürürlükte olan güncel yasalara ilişkin gelişmeler, vergi ile mükellef işletmelere doğru ve titiz bir şekilde aktarılmalıdır.  Tam tasdik vergi hizmetinin kapsamında  işletmelerin ilgili mevzuat hükümleri, mali tabloları, mali prensipleri denetlenmektedir. Bu sayede oluşabilecek herhangi bir yanlış ve hatalı vergi uygulamasının önüne geçilebilmektedir. Bunun yanı sıra, işletmelerin kaybedebileceği maddi manevi herhangi bir zarar yaşanmadan önlenebilmektedir. 

Grant Thornton Türkiye olarak alanında uzmanlaşmış yetkin insan kaynağımızla tam tasdik vergi hizmetleri alanında kapsamlı çözümler sunuyoruz. Şirketimiz, yasal belge ve süreçleri titizlikle inceleyerek, oluşabilecek olası risklere karşı farklı sektörlerde edindikleri geniş deneyim, bilgi ve birikimi vergi mükellefi kurumsal müşterilerimizin hizmetine sunmaktadır. 

Vergi Hizmetleri Alanında Geniş Hizmet Portföyü 

Grant Thornton Türkiye olarak “büyümeye odaklanan” organizasyon yapımızla geniş bir alanda vergi hizmetleri sunuyoruz. Vergi kapsamındaki hizmetlerimiz aşağıdaki uzmanlıklardan oluşmaktadır: 

Grant Thornton Türkiye olarak tasdik çalışmalarımız sonucunda vergi mükellefi kurumsal müşterilerimiz için aşağıdaki başlıklarda faydalar sağlıyoruz:

  • Yanlış vergi uygulamaların erken teşhisi ve düzeltilmesi
  • Gelir ve gider kalemlerinin belgelerinin örnekleme bazında ya da bütünüyle incelenerek bunların vergi açısından uygunluğunun incelenmesi
  • Beyannamelerin incelenmesi
  • Yasal hesapların Tek Düzen Hesap Planı ve uygulamalarına uygunluğunun incelenmesi
  • Bordroların vergi ve sigorta açısından incelenmesi
  • Amortismanların vergi kanunlarına uygunluklarının incelenmesi
  • Kanunen kabul edilmeyen gider ve vergiye tabi olmayan gelirlerin ayrıştırılması
  • Tüm bilanço kalemlerinin Vergi Usul Kanunu’nun değerleme prensipleri ve diğer vergi kanunları açısından uygunluklarının incelenmesi
  • Kurumlar vergisinden istisna gelirlerin incelenmesi
  • Yatırım teşvik belgesi kapsamında kurumlar vergisi indirim tutarının hesaplanması

Grant Thornton Türkiye olarak fark yaratan uzmanlık ve deneyimimiz ile vergi mükellefi müşterilerimize yükümlülüklerini eksiksiz bir biçimde yerine getirmesi için çözümler sunuyoruz. Farklı sektörlerde hizmet veren vergi mükellefi kurumsal müşterilerimizden edindiğimiz sektörel deneyim ışığında vergi mükellefi kurumsal müşterilerimiz için geçerli vergi mevzuatı ve yükümlülüklerine uygun vergi denetimi sağlıyoruz.

İlgili Videolar

Ankara ofisimiz Vergi Hizmetleri Partner’ı Mustafa Yalçın’ın değerlendirmeleriyle, ‘Konkordato nedir? Türleri nelerdir’ konulu videoya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Diğer Hizmetlerimiz

Vergi Denetimi (Tam Tasdik) Hizmetleri

Vergi Denetimi (Tam Tasdik) Hizmetleri

Vergi Danışmanlığı Hizmetleri

Vergi Danışmanlığı Hizmetleri

Vergi Planlaması Hizmetleri

Vergi Planlaması Hizmetleri

KDV İadesi Hizmetleri

KDV İadesi Hizmetleri

Diğer Vergi Hizmetleri

Diğer Vergi Hizmetleri

Ar-Ge / Tasarım Merkezi Mevzuatı Danışmanlığı

Ar-Ge / Tasarım Merkezi Mevzuatı Danışmanlığı

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Mevzuatı Danışmanlığı

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Mevzuatı Danışmanlığı