article banner
Makaleler

Almanya - Türkiye Ülke Masası

Almanya, Avrupa Birliği’nin en güçlü ekonomisi olmasının yanı sıra Türkiye'nin en yüksek miktarda ihracat yaptığı ülke olma özelliğini sürdürüyor. Yıldan yıla, daha fazla Türk girişimci, Almanya'nın Avrupa içindeki ekonomik gücünün ve coğrafi avantajının farkına vararak, Almanya odaklı iş fırsatları arayışına giriyor. Diğer taraftan, Türkiye, Alman şirketler için önemli bir yatırım ülkesi olmaya devam ediyor. Türkiye'nin üretim kalitesi ve kısa teslimat süreleri takdir ediliyor.Bizler, Grant Thornton Türkiye ve Grant Thornton Almanya olarak, Türkiye pazarına girmek isteyen Alman şirketler ile Almanya pazarına girmek isteyen Türk şirketlerine, Almanya - Türkiye Ülke Masası olarak kapsamlı hizmetlerimizle destek vermekteyiz. Almanya'da bulunan on ofisimiz ve yaklaşık 900 çalışanımız ve Türkiye’de bulunan üç ofisimiz ve yaklaşık 200 çalışanımız ile hizmete hazırız.

"Her şey tek elden" sloganımız doğrultusunda, onlarca yıllık tecrübeye dayanarak, Almanya ve Türkiye pazarı için yetkin hizmetler sunmaktayız. Uluslararası Grant Thornton ağı aracılığı ile önemli odalar ve derneklerle olan yakın işbirliğimiz sayesinde, her daim olduğu gibi hem Alman, hem de Türk pazarındaki şirketlere kapsamlı destek sunmayı garanti ediyoruz.

Almanya - Türkiye Ülke Masamızda, pazar ve sektör bilgisi ile kültürel birikimi harmanlamaktayız. Ekibimiz, hem Almanya'da hem de Türkiye'de akıcı dil becerileri ile sizi her zaman desteklemeye hazırdır. Uzman ekiplerimiz, vergi, bağımsız denetim, muhasebe, uyum ve danışmanlık alanlarında doğru kararları vermenize yardımcı olmaktadırlar. Bugün, çok sayıda Alman ve Türk şirket, deneyimimize ve birikimimize güvenmektedir. Grant Thornton International'ın Alman ve Türk üye şirketleri olarak, projelerinizin hızlı ve güvenilir bir şekilde işleyişini sağlamayı garanti ediyoruz.

Çözümlerimiz

Almanya - Türkiye Ülke Masası olarak, aşağıda belirtilen alanlarda sizlere destek vermeye hazırız.

  • Şirket kuruluşları
  • Vergi danışmalığı
  • Muhasebe hizmetleri
  • Bağımsız denetim hizmetleri
  • Finansal ve vergisel due diligence hizmetleri
  • Birleşme ve satın alma hizmetleri
  • Adli hizmetler
  • Diğer danışmanlık hizmetleri 

 

 

 

Yazar
Havva Elgay  İletişim