hero banner
Emin Taylan
İstanbul
İcra Kurulu Başkanı

Emin Taylan

Hakkında

Emin Taylan, 1978’de Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat/Maliye Bölümü’nden mezun olduktan sonra kariyerine Ticaret Bakanlığı, İhracat Genel Müdürlüğü’nde başladı. Çukurova Üniversitesi Finans Bölümü’nde araştırma asistanı olarak çalıştıktan sonra ABD’de, Michigan Devlet Üniversitesi’nde çeşitli dersler aldı. Türkiye’ye dönüşünde Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu’nun sınavında başarılı oldu ve 1981-1987 yılları arasında önce Hesap Uzman Muavini, ardından Hesap Uzmanı olarak görev yaptı. Bu dönemde Japon hükümeti tarafından Japon vergi  sistemi konusunda Türkiye’yi temsil etmek üzere bir seminere katılmaya davet edildi.

Maliye Bakanlığı’ndaki hizmetinin ardından 1987 yılında, STFA Grubu’na katıldı ve burada Genel Müdür Yardımcısı, Genel Müdür, Yönetim Kurulu Başkanı ve Grubun Enerji ve Telekomünikasyon Şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi pozisyonlarında faaliyet gösterdi. Buradaki hizmetinin ardından Yeminli Mali Müşavir olarak kariyerine devam eden Taylan, 2001 ile 2009 yılları arasında Grant Thornton Ankara ofisinde ortak olarak çalıştı ve sonrasında İstanbul’a taşınarak görevini burada yürüttü.

2015 yılından itibaren Vergi ve Muhasebe Hizmetleri Başkanlığı görevini üstlenen Taylan, Temmuz 2018 itibariyle Grant Thornton Türkiye’ye İcra Kurulu Başkanı ve Yönetici Ortak olarak atandı. 2000-2002 yılları arasında Türkiye Merkez Bankası’nın Denetim Kurulu üyesi olarak faaliyet gösterdi, çeşitli panel ve seminerlere konuşmacı olarak katıldı. Halen ekonomi dergilerinde ve gazetelerde yazılar yazmaktadır.

Emin Taylan
İcra Kurulu Başkanı
Emin Taylan
Kişilerimizle tanışın