Grant Thornton Haber Bülteni - 21. Sayı

Dergimizin 21. sayısı aynı zamanda 2016’nın son sayısı. Bu sayıyı hazırlarken, geçirmekte olduğumuz sıra dışı zamanların etkilerini gerek tüm iş dünyası temsilcilerinde, gerekse kendi sektörümüzde hissetmekteyiz. Temmuz ayında gerçekleştirilmek istenen darbe girişimini şiddetle kınadığımızı, milli iradeye karşı yapılan her türlü açık veya kapalı eylemin karşısında olduğumuzu Grant Thornton ailesi olarak ifade etmek isteriz. Milletimize geçmiş olsun.
Dergimizin yeni sayısında, 6736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun (Torba Yasa) kapsamında getirilen yeniliklere dair bir değerlendirme yazısı görebilirsiniz. Ayrıca, serbest bölgelerde KDV uygulamaları, tedarik zincirinde sıra dışı yönetim uygulamaları ile rekabette avantaj yakalamak, geleceğin yönetim kurulları ile üretimde otomasyon ve otomasyonun süreçler üzerindeki etkileri konulu makalelerimizi bulabilirsiniz.
Son olarak, 9-12 Kasım tarihlerinde CNR’da gerçekleştirilecek olan MUSİAD EXPO 2016’da yer alacağımızı bildirmekten memnuniyet duyuyoruz. Fuarı ziyaret etmek isteyen değerli misafirlerimizi 28 numarada yer alan standımıza bekliyoruz.

İçindekiler


1-6736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden
Yapılandırılmasına İlişkin Kanun
9-Grant Thornton, en çok çalışılmak istenen
ilk 50 işveren arasında
10-Serbest bölgelerde KDV uygulamaları
14-Tedarik zinciriniz üzerinden nasıl rekabet
edersiniz?
17-Geleceğin yönetim kurulları
23-Otomasyon: Lehte ve aleyhte görüşler
28-MÜSİAD EXPO 2016’dayız


21.Sayı Grant Thornton Haber Bülteni - 21. Sayı