article banner
Makaleler

Yönetim değişimi, yeni partner atamaları ve Antalya ofisimizin açılışı

Yönetim değişimi, yeni partner atamaları ve Antalya ofisimizin açılışı hakkında

İş dünyasının değerli temsilcileri,
Yeni başlayan yıl ile birlikte şirketimiz Grant Thornton Türkiye’de gerçekleştirilen bazı değişiklikleri sizlere bildirmekten mutluluk duyarız.
1986’dan bu yana bağımsız denetim, vergi ve muhasebe hizmetleri sunan şirketimizin Başkanlığını kurulduğu günden bu yana devam ettirmekte olan Aykut Halit, İcra Kurulu Başkanlık görevini Nazım Hikmet’e devretmiştir. Grant Thornton Türkiye bünyesinde 2014 sonuna kadar Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmiş olan Nazım Hikmet, 1995’den bu yana Sorumlu Ortak Başdenetçi olarak çalışmış, çeşitli sektör ve ölçeklerden birçok şirkete bağımsız denetim hizmeti vermiştir. Bundan sonra da bağımsız denetim mesleğine devam edecek olup, aynı anda İcra Kurulu Başkanlık görevini sürdürecektir. TMUD, Bağımsız Denetim Derneği, DEIK ve MUSIAD üyesidir. 
Değerli Başkanımız Aykut Halit ise, Yönetim Kurulu Başkanı olarak aramızda olmaya ve çalışmalarına devam edecektir. 
Bununla birlikte, Uluslararası Vergi Hizmetleri ortağımız Emin Taylan da Vergi Hizmetleri Bölüm Başkanı olmuştur. Emin Taylan, Maliye Bakanlığı’nde Hesap Uzmanı olarak görev yapmış, ardından Türkiye'nin çeşitli kuruluşlarında tepe yöneticisi olarak çalışmıştır. 2002 yılında Grant Thornton Ankara ofisinde Vergi Hizmetleri Ortağı olarak göreve başlayan Emin Taylan, 2009 yılında İstanbul ofisimize transfer olmuştur ve göreve İstanbul’da devam etmektedir. Merkez Bankası Eski Denetim Kurulu Üyesi olan ve Yeminli Mali Müşavir ünvanının yanısıra Bağımsız Denetçi ünvanına da sahip olan Emin Taylan yeni dönemde Grant Thornton Türkiye İcra Komitesi Üyesi olarak da katkıda bulunacaktır. 

Yeni partnerlarımız
Bir diğer haberimiz, mesleğe adım attıkları ilk anlardan itibaren şirketimiz bünyesinde çalışan ve 2015 başı itibari ile ‘Partner’ ünvanı alan değerli çalışanlarımızla ilgili. Bu dört çalışanımız, 10 yılı aşkındır sürdürdükleri özverili hizmet anlayışları ile mesleğin parlayan birer yıldızı olmuşlar, geçtikleri uzun ve zorlu yolların kendilerine kattığı mesleki deneyim ve teknik uzmanlık neticesi ile bu ünvanı almaya hak kazanmışlardır. Aşağıda kısaca kendilerini tanıyabilirsiniz. 
Gül Şahin, Bağımsız Denetim: 1998 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra Grant Thornton bünyesine katılmıştır. 2003 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ünvanını almış, 2009 yılında Sermaye Piyasası Kurulu ve 2013 yılında Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu nezdinde bağımsız denetçi lisanslarını kazanmıştır. Üretim, finans, hizmet ve ticaret firmalarının denetimleri konusunda geniş deneyim ve bilgi sahibidir.
Cengiz Avcı, Bağımsız Denetim: Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde lisansını tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Ana Bilim Dalı Muhasebe-Finansman Bölümü’nde yüksek lisans derecesini almıştır. 2003 yılında uluslararası bir mali müşavirlik şirketinde denetçi olarak çalıştıktan sonra 2005 yılından Grant Thornton’a katılmıştır. 2008 yılında mali müşavirlik derecesini almış olup üretim ve ticaret firmalarının denetimi konusunda uzmanlaşmıştır.
Nurcan Yıldırım, Bağımsız Denetim:
 1998 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olmuştur. 1998-2003 yılları arasında özel sektörün önde gelen bir şirketler grubunda Bütçe ve Raporlama Uzmanı olarak görev yapmıştır. 2004 ve 2005 yılları arasında uluslararası bir mali müşavirlik şirketinde vergi denetçisi olarak çalışmış olup 2005 yılından itibaren Grant Thornton Ankara’ya katılmıştır. 2005 yılında Serbest Mali Müşavir ünvanını, 2011 yılında Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşları Birliği’nden, 2013 yılında ise Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu’ndan bağımsız denetçi lisanslarını almıştır. İnşaat, üretim ve hizmet şirketleri hakkında geniş deneyim ve bilgi sahibidir.
Hakan Bursalıoğlu, Bağımsız Denetim: Muğla Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde lisansını tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Yabancı Diller Fakültesinde İngilizce eğitimi almıştır. 2000 yılında Grant Thornton bünyesine katılmıştır. 2006 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ünvanını almış, 2012 yılında Sermaye Piyasası Kurulu ve 2013 yılında Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu nezdinde bağımsız denetçi lisanslarını kazanmıştır. Üretim, finans, hizmet ve ticaret firmalarının ve denetimleri konusunda deneyim ve bilgi sahibidir.

Antalya ofisimizi açıyoruz
2015 ile birlikte hayata geçirdiğimiz bir diğer projemiz Antalya ofisimizin açılışıdır. Mart ortasında resmi açılışını planladığımız bu ofisimiz ile Antalya ve bölge şehirlerdeki şirketlerin vergi, bağımsız denetim ve muhasebe ihtiyaçlarına çözümler sunmayı hedefliyoruz. Bu ofisimizin başında Yeminli Mali Müşavir Sinan Aydın olacaktır. Sinan Aydın Maliye Bakanlığı Gelirler Başkontrolörlüğü, Ankara Defterdar Yardımcılığı ve Milli Emlak Başkanlığı görevlerini,  toplam üç dönem ve yedi yıl süreyle TÜRMOB yöneticiliği, Roketsan Yönetim Kurulu Üyeliği ve Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Reklam Üst Kurul Üyeliği görevlerini ifa etmiştir. İngilizce bilmektedir. 

Tüm bu değişikliklerle birlikte, Türkiye’de 30 yıla yaklaşan varlığımızı büyüyerek sürdürdüğümüzü, 14 partner ve yaklaşık 200 çalışandan oluşan hizmet kadromuz ile her yıl daha fazla şirkete ulaştığımızı ifade etmek isteriz. Mesleğimizi seviyoruz ve bu mesleğin birer temsilcisi olduğumuz için gururluyuz. 

Nice 30 senelere birlikte ulaşabilmek dileği ile,

Grant Thornton Türkiye