article banner
Seminer ve Eğitimler

Yeni Nesil Yönetim Kurulu Nasıl İşleyecek

Yeni Nesil Yönetim Kurulu Nasıl İşleyecek

Tarih ; 19 Mart 2013, Salı 
Mekan ; Swissotel The Bosphorus, Neuchatel Salonu
Süre ; 09:00-16:00

Bizz Consulting ve Grant Thornton işbirliği ile 19 Mart 2013 tarihinde Swissotel’de gerçekleşen ‘Yeni Nesil Yönetim Kurulu Nasıl İşleyecek?’ konulu seminerimizde; Türkiye’de şirketlerin yönetiminde yaşanan yeni gelişmeler ışığında yönetim kurulu üyelerinin rolleri ve sorumlulukları ele alındı. Seminer,Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin üst düzey yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşti. 

Tam gün devam eden seminerde konuşmacılar şu konuları değerlendirdi. 

-Nazım Hikmet; Grant Thornton Türkiye’de Başkan Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Hikmet, ‘Türkiye’de Yönetim Kurullarının Bugünü’ konulu bir açılış konuşması yaptı.


-Cem Kozlu; Türkiye’nin ilk bağımsız yönetim kurulu üyelerinden olan Kozlu, yöneticinin takım çantasında olması gerekenler ve yeni dönemde yönetim kurullarının rolleri üzerine düşüncelerini paylaştı. 


-Marcus Alexender; London Business School’da Öğretim Üyesi olan Alexender, ‘Yönetim Kurulu’nun Gerçek Görevi’ adlı çalışmasını dinleyicilerle paylaştı. 


-Şerif Kaynar; KPartners International Yönetici Ortağı ve şirketlere yönetim kurulu üyesi temin eden bir danışman gözüyle yeni dönemin aranan özellikleri hakkında bilgi verdi.


-Hasan Önder; Daikin Türkiye CEO’su ve Avrupa Daikin Yönetim Kurulu Üyesi olan Önder, ABD ve Avrupa’dan farklı olan Japon yönetim kurulu işleyişini paylaştı.