article banner
Seminer ve Eğitimler

E-fatura ve E-defter Konulu Seminer

E-fatura ve E-defter Konulu Seminer

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nda geçtiğimiz dönemlerde gerçekleştirilen Yeni Türk Ticaret Kanunu ve Uluslararası Finansal Raporlama Standartları seminerlerinin ardından, ‘E-fatura ve e-defter’ konulu seminer de 27 Haziran 2013 tarihinde gerçekleşti. Kahramanmaraş Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Derneği’nin organize ettiği ve açılış konuşması Grant Thornton Türkiye ortaklarından Emin Taylan tarafından yapılan seminer yoğun ilgi ile karşılandı. Taylan, açılış konuşmasında, Kahramanmaraş’ın, bölge sanayisi açısından oynadığı öncü rolün altını çizerek, bölge işadamları ile tekrar bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti. 

Seminer, Emin Taylan’ın konuşmasının ardından Grant Thornton vergi hizmetleri müdürlerinden Neşe Kılıç’ın sunumu ile devam etti. İlgili tebliğler çerçevesinde, e-fatura düzenlemesini getiren süreç ve düzenlemenin genel kapsamına değinen Kılıç, sunumuna Elektronik Fatura Kayıt Sistemi ve e-fatura arasındaki farkları inceleyerek devam etti. Kılıç, sunumunun ikinci bölümünde e-fatura kapsamı ve e-defter konularına da değinerek sunumunu tamamladı. 

Seminerin ikinci yarısında ise, Digital Planet Software&Internet Technologies şirketinin Genel Koordinatörü Murat Pekmezyan, e-fatura ve e-defter düzenlemelerini teknik açıdan ele alarak merak edilen konulara açıklık getirdi. 

Yaklaşık 3 saat kadar süren seminer, soru ve cevap bölümü ile son buldu.