article banner
Seminer ve Eğitimler

Bolluca Çocuk Köyü'nde Koruncuklarla birlikteydik

Bolluca Çocuk Köyü'nde Koruncuklarla birlikteydik

2015-10-17: Biz de o gün Bolluca Çocuk Köyü'nde Koruncuklarla birlikteydik

Üyesi olduğumuz Grant Thornton International, 17 Eylül gününü ‘Grant Thornton in the Community Day/ Grant Thornton Toplum Gönüllüleri Günü’ olarak ilan etmiştir. Bu girişimde amaç, Grant Thornton üye şirketlerinin, sektörünün lider kuruluşları olarak içinde bulunduğu toplumda fark yaratacak yardım projelerine ev sahipliği yapmalarını sürekli hale getirmektir. 17 Eylül Perşembe günü tüm dünya genelinde Grant Thornton ofislerinde çeşitli ‘Kurumsal Sosyal Sorumluluk’ (KSS) faaliyetleri aynı anda hayata geçirilerek farkındalık yaratılmıştır. 

Bu ortak girişim fikrinden hareketle, Grant Thornton Türkiye olarak bizler de, bir önceki yıl başlattığımız KSS faaliyetimizin devamı olarak, 17 Eylül Perşembe günü Bolluca Çocuk Köyü’ne bir ziyaret gerçekleştirdik. Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’nın yönetimindeki Bolluca Çocuk Köyü, an itibari ile anne babası olmayan veya anne babası tarafından bakılma imkanı bulunmayan 97 çocuğa yuva görevi görmektedir. Vakfın, çatısı altında bulunan çocuklara sağladığı destek ise bebeklikten, üniversite mezuniyetine kadar devam etmektedir. 

Ziyaretimiz esnasında bir çalışanımız, Köydeki 6-9 yaş grubu çocuklara yaratıcı atölye çalışması yaptırmıştır. Atölye çalışması ardından çalışanlarımıza yönelik olarak Çocuk Köyü’nün işleyişi hakkında yetkililerce bir sunum yapılmış ve ardından Köy gezdirilmiştir. 

Maddi yardımımızı da Eylül başında takdim ettiğimiz Vakıf, yardımsever kişi ve kurumlardan gelen bağışlarla çalışmalarına devam etmektedir. Detaylı bilgi almak isterseniz www.koruncuk.org adresine tıklayabilirsiniz.