İç denetim mesleğinin Türkiye’deki deneyimli ismi, bundan böyle Grant Thornton Türkiye’nin Risk Yönetimi Hizmetleri Başkanlığı görevini yürütecek.

Türkiye’de çeyrek asrı aşan varlığı ile Grant Thornton Türkiye, Risk Yönetimi Hizmetleri Başkanlığı görevini üstlenmek üzere, Sezer Bozkuş Kahyaoğlu’nu transfer etti.

Lisans eğitimini 1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlayan Kahyaoğlu, Yüksek Lisansını İngiltere’de Sheffield Üniversitesi’nde para, banka ve finans üzerine yapmıştır. İş yaşamına bankacılık sektöründe uzman yardımcısı (MT) olarak başlamış ve teftiş kurulunda müfettiş olarak görev yapmıştır. İzmir Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası (VOB) Kurucu Teftiş Kurulu Başkanlığı görevinin ardından KPMG’de dört yıl görev yapan Kahyaoğlu, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM), Sertifikalı İç Denetçi (CIA), Sertifikalı Finansal Hizmetler Denetçisi (CFSA), Sertifikalı Risk Yönetimi Güvence Uzmanı (CRMA), Sertifikalı Suistimal Denetçisi (CFE) ünvanlarına ve SPK Bağımsız Denetim Lisansı’na sahiptir.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde ve İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde dersler vermektedir. Kahyaoğlu, finansal ekonometri, risk yönetimi, iç denetim ve kurumsal yönetim konularında bilimsel faaliyetlerine devam etmekte olup ilgili alanda hakemli dergilerde yayınlanan makaleleri ve ulusal/uluslararası konferanslarda sunduğu bildirileri vardır. Kendisinin yayınlanmış iki kitabı bulunmaktadır. Kahyaoğlu, halen finansal ekonometri alanında yüksek frekanslı zaman serileri üzerine doktora çalışmasını Dokuz Eylül Üniversitesi’nde sürdürmektedir.

Kahyaoğlu, ABD merkezli Uluslararası İç Denetim Enstitüsü (IIA) nezdindeki tek Türk kadın temsilcidir. Özellikle iç denetim mesleğinin küresel bir uzmanlık haline gelmesine katkıda bulunan IIA projelerine onay veren ekip içinde yer almaktadır. Dünya Bankası ve Ege Bölgesi Sanayi Odası ortak projesi olarak hayata geçirilen İzmir’in Lider Kadınları Projesi kapsamında profesyonel yaşamdan seçilen 15 kişiden birisidir. Üyelikleri arasında, Türkiye İç Denetim Enstitüsü Akademik İlişkiler Komitesi, Uluslararası Suistimal İnceleme Uzmanları Derneği, Uluslararası Sertifikalı Suistimal İnceleme Uzmanları Kuruluşu, Ege Bölgesi Sanayi Odası Banka ve Finans Komite Başkanlığı ve Ege Bölgesi İşadamları Derneği Üyeliği bulunmaktadır. 

Sezer Bozkuş Kahyaoğlu'nun fotoğrafına ulaşmak için tıklayınız.

Daha fazla bilgi için:

Hilal Baltacı 
Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü 
Tel : 0212 373 00 00 - 122 / 0530 979 66 55 
E-mail : hilal.baltaci@gtturkey.com


Grant Thornton hakkında:

Grant Thornton Türkiye, 100’ün üzerinde ülkede, 30.000’i aşkın personeli ile denetim, vergi ve özel danışmanlık hizmetleri sunan Grant Thornton International’ın Türkiye ofisi olup, kamu ve özel sektörde faaliyet gösteren, farklı büyüklükte birçok müşteriye hizmet vermektedir. Merkez ofisi İstanbul’da bulunan Grant Thornton Türkiye, Ankara, İzmir ve Bursa’da bulunan ofislerinde faaliyet göstermektedir.

Grant Thornton araştırmalarında, gerçekleştirilen herbir görüşme için UNICEF’e 5 usd’lik kaynak ayırılmaktadır. 2011 sonunda 57.500 usd olarak gerçekleşen bu bedel, toplamda 200.000 usd’yi bulmuştur.