article banner
Makaleler

Esin Açıkgöz, Danışmanlık Hizmetleri Başkanı Olarak Grant Thornton Türkiye’de

T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın Deneyimli İsmi Esin Açıkgöz, Danışmanlık Hizmetleri Başkanı Olarak Grant Thornton Türkiye’de…

30 yılı aşkın varlığı ile bağımsız denetim, vergi, muhasebe ve danışmanlık alanlarında Türk iş dünyasına hizmet veren Grant Thornton Türkiye, T.C. Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü’nde Tekstil ve Konfeksiyon Ürünleri Daire Başkanlığı ile Markalaşma ve Ar-Ge Destekleri Daire Başkanlığı görevlerini yürüten Esin Açıkgöz’ü bünyesine kattı.

Esin Açıkgöz, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra, 2004 yılında T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı’nda Dış Ticaret Uzman Yardımcısı olarak işe başlamıştır. 2007 yılında Dış Ticaret Uzmanı olan Esin Açıkgöz, 2012-2014 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde Duke Üniversitesi Fuqua School of Business’tan MBA derecesi almış olup, strateji, kurumsal finans ve yatırım alanlarındaki konsantrasyonları tamamlamıştır. 2015-2017 yılları arasında T.C. Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü’nde Tekstil ve Konfeksiyon Ürünleri Daire Başkanlığı ile Markalaşma ve Ar-Ge Destekleri Daire Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Bakanlıktaki görev süresi boyunca Turquality Projesi, Türkiye Tasarım Haftası gibi ülkemizin önde gelen ve prestijli projelerinde ülkemizin markalı ihracatının artırılmasına dönük çalışmaları yürütmüş olup, firmaların kurumsallaşma süreçlerinin iyileştirilmesine yönelik stratejik projeler üzerinde çalışmıştır. Design Turkey İcra Kurulu Üyeliği’nin yanısıra, Turquality Komitesi, Tasarım Destek Komitesi ve Ulusal Pamuk Konseyi üyeliklerinde bulunmuştur. Halen Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde doktora çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir.

Grant Thornton Türkiye’de ‘Danışmanlık Hizmetleri Başkanı’ olarak kurumsal ve stratejik danışmanlık, değişim yönetimi, marka yönetimi, insan kaynakları, tedarik zinciri, operasyonel süreçlerin iyileştirilmesi, işletme risk yönetimi hizmetleri kapsamında iç denetim ve iç kontrol alanlarında iş dünyasına hizmet verecektir.